KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11842335
*
nr 1184 2335
Gösta Bjelkebo
(1904-1974), Sverige
Pastell, Kvinna, 35x31
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 19:40:54
- Konstnär/Designer
Gösta Bjelkebo
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Läs mer om Gösta Bjelkebo
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gösta bjelkebo kvinna pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:24
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:26
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:20
*
Gösta Bjelkebo
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Läs mer om Gösta Bjelkebo
nr 1184 2335
Gösta Bjelkebo
(1904-1974), Sverige
Pastell, Kvinna, 35x31
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Konstnär/Designer
Gösta Bjelkebo
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .Läs mer om Gösta Bjelkebo
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gösta bjelkebo kvinna pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:24 -
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:26
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:20